بازدید آقای دکتر کمال اکبری معاونت مشارکت اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور از شبکه ملی پیشگیری بیماری های غیر واگیر و دیدار با اعضای شبکه

 

در این نشست که روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۷/۰۷/۰۹ ساعت ..:۱۳؛ جهت دیدار اعضا با ایشان و معرفی ماموریت، چشم انداز ، اهداف و موضوعات استراتژیک شبکه، در دفتر جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران  برگزار گردید، آقای دکتر محمدرضا مسجدی مدیر عامل شبکه، ضمن تشکر از حضور آقای دکتر اکبری در جمع اعضای شبکه، این اتفاق را قدم مهمی در راستای تعامل با دولت و اعتماد سازی فی مابین برشمردند. سپس آقای دکتر اکبری با اشاره به نقش شبکه ها و سازمان های مردم نهاد در حل مشکلات مردم اظهار امیدواری نمودند که تعامل بین وزارت کشور و سازمان ها پررنگ تر و از سوی دیگر بر نظارت مستمر بر سمن ها تاکید نمودند. ایشان با اشاره بر لزوم قانون مند بودن فعالیت های سمن ها، نوید مشارکت و تعاملات بیشتر بین وزارت کشور و سمن ها  را دادند، ایشان خواستار فعالیت پررنگتر و حضور فعال شبکه و اعضای آن در برنامه های وزارت کشور خصوصا  در کاهش آسیب های اجتماعی و ترسیم راهکار برای چگونگی حضور فعال سمن ها در این زمینه شدند.

در ادامه جلسه بعضی از اعضاء به بیان مشکلات انجمن متبوع خود در راه کمک به مردم پرداختند و از بعضی نامه نگاری ها و کندی روال اداری گله مند بودند، همچنین پیشنهادات خود را نیز در این موارد اعلام نمودند که آقای دکتر اکبری جهت بر طرف نمودن این مشکلات قول مساعد و همکاری بیشتر را دادند.

در انتهای جلسه آقای دکتر مسجدی با ذکر خاطره ای ، بر لزوم پاسخگویی، حمایت طلبی، شفافیت و اعتمادسازی بین  مثلث شبکه، دولت و مردم تاکید نمودند.

در پایان از آقای دکتر اکبری بابت فعالیت های ایشان و همکاری با شبکه تقدیر و تشکر ویژه بعمل آمد.

معاون مشارکت های اجتماعی وزارت کشور بازدیدی را نیز از مرکز فراموز نفس پاک“جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات داشتند و ضمن تشکر بابت راه اندازی این مکان ، آن را خوب و مفید توصیف نموده و قول مساعدت و همکاری با آموزش و پرورش را دادند.

لازم به ذکر می باشد که در این جلسه نمایندگانی از موسسه خیریه بهنام دهش پور، انجمن دیابت ایران ، انجمن قلب ایران، بنیاد خیریه نیکوکاری فردوس، انجمن سلامت خانواده ایران، جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران، انجمن حمایت از بیماران کلیوی، انجمن خیریه مهتا، انجمن آلزایمر ایران، انجمن لوپوس ایران، بنیاد نیکوکاری کنترل سرطان، انجمن دیستروفی ایران، انجمن امداد به بیماران سرطانی ، بنیاد نوید رستاک ، بنیاد بیماری های نادر و… حضور داشتند.

جلسه ساعت ۱۵:۳۰ خاتمه یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *