در این نشست که روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۷/۰۷/۰۹ ساعت ..:۱۳؛ جهت دیدار اعضا با ایشان و معرفی ماموریت، چشم انداز ، اهداف و موضوعات استراتژیک شبکه، در دفتر جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران  برگزار گردید، آقای دکتر محمدرضا مسجدی مدیر عامل شبکه، ضمن تشکر از حضور آقای دکتر اکبری در جمع اعضای شبکه، این اتفاق را قدم مهمی در راستای تعامل با دولت و اعتماد سازی فی مابین برشمردند. سپس آقای دکتر اکبری با اشاره به نقش شبکه ها و سازمان های مردم نهاد در حل مشکلات مردم اظهار امیدواری نمودند که تعامل بین وزارت کشور و سازمان ها پررنگ تر و از سوی دیگر بر نظارت مستمر بر سمن ها تاکید نمودند. ایشان با اشاره بر لزوم قانون مند بودن فعالیت های سمن ها، نوید مشارکت و تعاملات بیشتر بین وزارت کشور و سمن ها  را دادند، ایشان خواستار فعالیت پررنگتر و حضور فعال شبکه و اعضای آن در برنامه های وزارت کشور خصوصا  در کاهش آسیب های اجتماعی و ترسیم راهکار برای چگونگی حضور فعال سمن ها در این زمینه شدند.

در ادامه جلسه بعضی از اعضاء به بیان مشکلات انجمن متبوع خود در راه کمک به مردم پرداختند و از بعضی نامه نگاری ها و کندی روال اداری گله مند بودند، همچنین پیشنهادات خود را نیز در این موارد اعلام نمودند که آقای دکتر اکبری جهت بر طرف نمودن این مشکلات قول مساعد و همکاری بیشتر را دادند.

در انتهای جلسه آقای دکتر مسجدی با ذکر خاطره ای ، بر لزوم پاسخگویی، حمایت طلبی، شفافیت و اعتمادسازی بین  مثلث شبکه، دولت و مردم تاکید نمودند.

در پایان از آقای دکتر اکبری بابت فعالیت های ایشان و همکاری با شبکه تقدیر و تشکر ویژه بعمل آمد.

معاون مشارکت های اجتماعی وزارت کشور بازدیدی را نیز از مرکز فراموز نفس پاک“جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات داشتند و ضمن تشکر بابت راه اندازی این مکان ، آن را خوب و مفید توصیف نموده و قول مساعدت و همکاری با آموزش و پرورش را دادند.

لازم به ذکر می باشد که در این جلسه نمایندگانی از موسسه خیریه بهنام دهش پور، انجمن دیابت ایران ، انجمن قلب ایران، بنیاد خیریه نیکوکاری فردوس، انجمن سلامت خانواده ایران، جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران، انجمن حمایت از بیماران کلیوی، انجمن خیریه مهتا، انجمن آلزایمر ایران، انجمن لوپوس ایران، بنیاد نیکوکاری کنترل سرطان، انجمن دیستروفی ایران، انجمن امداد به بیماران سرطانی ، بنیاد نوید رستاک ، بنیاد بیماری های نادر و… حضور داشتند.

جلسه ساعت ۱۵:۳۰ خاتمه یافت.دیدگاه ها :
بیماری های غیر واگیر

سرطان : cancer
دیابت: diabetes
بیماری مغز و اعصاب : stroke
بیماری تنفسی : Asthma
بیماری قلبی : heart diseases
بیماری کلیوی: chronic kidney disease

آخرین مطالب

ابتلای ۱۱ درصدی ایرانیان بالای ۲۵ سال به «دیابت نوع ۲» سخنرانی آقای دکتر مسجدی دبیر کل شبکه ملی پیشگیری از بیماری های غیر واگیر در سمینار روز جهانی دیابت بازدید نماینده سازمان جهانی بهداشت از جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران برگزاری «بیستمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق» در برج میلاد تهران لوپوس، بیماری ناخوانده در کمین سیگاری‌ها نشست مجمع عمومی «شبکه ملی بیماری‌های غیرواگیر» با حضور “نماینده سازمان جهانی بهداشت” در دفتر مرکزی «جمعیت» نشست رسمی کمیته طرح، برنامه و بودجه‌ «شبکه ملی پیشگیری بیماری‌های غیرواگیر» در دفتر مرکزی «جمعیت» نخستین نشست کمیته حمایت‌طلبی و جذب منابع «شبکه ملی بیماری‌های غیرواگیر» بازدید دکتر کمال اکبری معاون مشارکت های اجتماعی وزارت کشور از شبکه و دیدار با اعضای شبکه کارگاه اموزش راهکار های علمی و عملی ترک دخانیات در بیستمین کنگره تازه های قلب و عروق مورخ ۲۱ شهریور در برج میلاد