سازمان جهانی بهداشت خبر از راه اندازی پرتالی آنلاین با عنوان اقدام علمی (KAP) به منظور مقابله و پیشگیری با بیماری های غیرواگیر داده است.

سازمان جهانی بهداشت مفتخر است به اطلاع برساند  پرتال اقدام علمی (KAP) – سامانه ای آنلاین برای بر همکنش، اطلاع رسانی و الهام بخشی ویژه بیماری های غیر واگیر – راه اندازی شد. هدف از راه اندازی این پرتال ساخت جامعه ای از اشخاص مرتبط با سوابق و پیش­ینه های مختلف جهت افزایش همکاری ها، دسترسی هم افزا به اطلاعات و مطالب و رسیدن به نقطه نظر مشترک جهت مقابله با بیماری های غیر واگیر است.  پرتال اقدام علمی از همین امروز در دسترس عموم قرار گرفته است. افراد علاقه مند می توانند در این سامانه ثبت نام کرده و با دیگر متخصصان به تبادل نظر بپردازند.

پرتال اقدام علمی اولین تلاش جهت معرفی ابزارها و اطلاعات مرتبط با بیماری­های غیر واگیر در این حوزه می­باشد. این پرتال به اعضاء این امکان را می­دهد تا به آخرین پویش­ها و مطالب منتشر شده در قالبی متنوع دسترسی داشته باشند. علاوه بر این پرتال نامبرده فضایی خواهد بود که در آن اعضاء به راحتی می توانند در قالب یک شبکه اجتماعی صفحه شخصی داشته و با دیگر افراد عضو پیام مبادله کنند. در فازهای بعدی پرتال اقدام عملی برنامه­ های توسعه­ ای را در دستور کار خود دارد. لازم به ذکر است نقطه نظرات اعضاء ما را در راستای تکمیل این پرتال یاری خواهد رساند.

این فصل جدیدی از فعالیت های سازمان بهداشت جهانی به حساب می­اید. از این رو همکاری های آتی اعضا جهت تکمیل این پرتال بسیار هائز اهمیت می­باشد.

 دیدگاه ها :